NİRVANA BUTİK MASAJ

Vücut Ağrılarınıza
Günün Yorgunluğuna
Strese

Prental Masajı

Hamilelik masajı olarak da bilinen prenatal masaj, rahatlamayı teşvik eder, sinirleri yatıştırır ve hamile annelerdeki gergin sırt ve bacak kaslarını rahatlatır. Doğum öncesi masaj, özellikle ikinci ve üçüncü trimesterlerde, karnınızdaki ekstra ağırlığın sırtınıza baskı uyguladığı zaman faydalıdır.

Doğum öncesi bir masaj yapmadan önce , masaj terapistinin özel eğitim aldığından emin olmak için sorular sorun .

İleri sınıflarda masaj terapistleri hamile kadınların fizyolojisini öğrenirler. Gebe kadınların hamileliğinin farklı aşamalarında ihtiyaç duydukları özel pozisyonları ve vücuda ekstra yastıklama ve destek vermeyi bilirler. Özellikle önemli olan hamilelik sırasında kaçınılması gereken baskı noktalarını bilmek.

Kalite uzmanlığı, personel konusunda uzman olmadığı sürece doğum öncesi masaj hizmeti sunmaz. Özellikle büyük şehirlerde doğum öncesi ve doğum sonrası masaj uzmanlığı yapan veya özel eğitime sahip bağımsız masaj terapistleri de bulunmaktadır.

Özel Durum Bilgisi
Doğum öncesi bir masaj, geleneksel masajdan birkaç farklı şekilde farklıdır. Sırtüstü uzanıyorsan, dizlerinin ve omuzlarının altında yastıklar olacak. Hamileliğinizde çok uzaktaysa, tavan yerine duvara baktığınız yarı uzanmış bir pozisyonda olabilirsiniz.

Bazı prenatal masajlar ayrıca merkezde derin bir kesik bulunan özel yastıklar kullanır, böylece yüzünüze rahatça uzanabilirsiniz. Aynı zamanda, sırt üstü ya da bacaklarınız arasındaki yastıklar ile sırt üstü uzanarak sırt üstü uzanabilirsiniz.

Konumlandırma, hamileliğinizde bulunduğunuz yere bağlı olarak değişecektir.

İkinci üç aylık dönem boyunca, tüm masaj, yan tarafa uzanmış anne ile, oksijeni giderilmiş kanı kalbe taşıyan büyük damar olan vena kavadan baskı yapmak için yapılmalıdır.

Doğum öncesi bir masaj tarzı çok rahatlatıcı ve rahatlatıcı olmalıdır. Derin doku çalışması, abdominal yoğurma ve belirli akupresür noktalarından kaçınılmalıdır. Hamile kadınlar ayrıca jakuzilerden, kaplıcalardan ve mineral yaylardan kaçınmalıdır.

Doğum Öncesi Masajın Faydaları
Doğum öncesi masaj eklemlerde stresi azaltarak rahatlama sağlar. Boyun ve sırt ağrısını hafifletir, iyi duruş ve rahatlama sağlar ve doğum kaslarına esneklik sağlar. Doğum öncesi masaj kanı hem anneye hem de bebeğe akıtarak tutan dolaşım ve lenfatik sistemlere yardımcı olur.

Vücuttaki farklı bezleri uyarır, bu da hormon seviyelerini dengelemeye yardımcı olur ve vücuttaki gerginliği azaltır. Hamilelik masajı sırasında besleyici dokunuş, rahatlama sağlar ve duygusal destek sağlar.

Bebek gelince masaj yaptırmayı kesmeyin. Doğum sonrası masaj (doğum sonrası masaj olarak da adlandırılır) vücudunuzun gebelik öncesi durumuna geri dönmesine yardımcı olabilir. Vücut ağırlığınızı yeniden düzenlemenize ve aşırı gerilmiş cildin göbek üzerinde tonlanmasına yardımcı olur.

Ayrıca kas gerginliğini ve annelere olan görevden gelen stresi azaltır.